Головна » Про школу

Про школу

Рідна школа, теплий дім, ми з тобою завжди!

Церковно-приходська школа с. Тернівка була відкрита в 1861 році в будинку, що нагадував сільську хату. Вчились в ній переважно хлопчики. Дяк навчав церковно - слов'янській мові, арифметиці, каліграфії, граматиці, вчив читати часослов, псалтир. А Закон Божий викладав піп. Так було протягом 37-ми років. А число тих, що навчались не перевищувало 1/10 частину дітей шкільного віку.

В 1898 році в селі з'явився перший вчитель з педагогічною освітою. Заняття проводились в селянській хаті, в якій було дві кімнати. В них навчалось три групи, що охоплювали тільки 40 дітей. Допомагав учителю його помічник - людина з нижчою освітою.

В 1901 році кількість дітей зросла до 70-ти учнів. В 1903 році земство побудувало однокласну школу (чотири групи ), і тоді вдвох школах навчалося близько 1210 дітей. Вчителів було 4.

В 1910 році було побудовано двохкласну школу. На той час три школи охопили навчанням 200 дітей, головним чином заможних верств населення. В них викладало 7 учителів.

В 1912 році було збудовано типове приміщення школи з червоної цегли. Це приміщення збереглось і донині під назвою «Червона школа».

В 1920 році була організована семирічна трудова школа. З 1936 року почала свій відлік середня школа. Для ліквідації неписемності і малописемності був організований лікнеп, який протягом 13 років (1924-1937 рр.) допоміг подолати безграмотність 1376-ти громадянам.

В 1985 році на кошти місцевого колективного сільськогосподарського підприємства «Україна» (голова Гудима Григорій Григорович) збудовано нове приміщення сучасної школи. Вона розрахована на 345 учнемісць.

Рідна школа має багату історію, славні традиції. Це одна з найдавніших середніх шкіл району.

Гордою сторінкою її літопису є корифеї педагогічної справи, що виховали і навчили не одне покоління молоді, а також учні нашої школи.

Зерна вічного, доброго назавжди засіяли в душах своїх випускників педагоги: Момонт З.М., Коваль С. П, Коваль Т. А., Туллер Г. Ю., Козуб О. А., Куценко О. Г., Шляхтич Р .Д., Овечко А.Д., Бабій Є. С, Івашкевич Б. П, Плужник К. Є. Данчук О.К.

Естафету старшого покоління викладачів нашої школи з гідністю підхопили сьогоднішні педагоги - майстри своєї справи.

Живе наша Альма-матер. Щоденно гостинно відкриваються її двері, щоб запросити у нездоланний світ знань і повести таємними стежками до їх глибин, починаючи з класів-кабінетів початкового навчання у більш широкі лабіринти пізнання: кабінети української мови та літератури, математики, історії, фізики, хімії, іноземної мови, зарубіжної літератури, біології. Особливим світом наповнені Кімната Пам'яті, Шевченківська світлиця, комп'ютерний клас, майстерня з трудового навчання.

Живою струною здоров'я вихованців нашої школи є спортивний зал та їдальня.

Скарбничкою, що наповнює допитливі душі школярів є шкільна бібліотека.

Горить вогнище знань, наповнюючи життєдайною силою тисячі молодих сердець.

Лише за 20 останніх років Тернівську школу закінчили 307 учнів, а 49 із них за особливі успіхи у оволодінні знаннями нагороджені золотими і срібними медалями.


Про школу ...

Warning: include(/var/www/html/beredu/trn/www/mycode/about.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/beredu/trn/www/templates/convergence/template.php on line 79 Warning: include(): Failed opening '/var/www/html/beredu/trn/www/mycode/about.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/beredu/trn/www/templates/convergence/template.php on line 79